چیدمان مبل استیل و سلطنتی

چیدمان مبل استیل و سلطنتی

⏱️ خواندن این مطلب ۱۱ دقیقه زمان میبرد

چیدمان مبل سلطنتی و اهمیت آن:

مبل سلطنتی از جمله مبل هایی است که خیلی از خانواده ها از آنها استفاده می کنند و برای جلوه پیدا کردن سالن های پذیرایی بزرگ آنها را به کار می گیرند. چیدمان مبلمان منزل باید با دقت کافی انجام شود و در نظر داشته باشید که حتما ابعاد و اندازه های آنها با فضایی که در دسترس شماست، هماهنگی داشته باشد در غیر اینصورت منظره خوبی را نباید انتظار داشته باشید.
معمولا چیدمان مبل سلطنتی و استیل مشابه هم می باشد و ما در این مقاله به هر دو مدل می پردازیم.

بهترین مدل چیدمان مبل سلطنتی چه می تواند باشد؟

برای چیدن مبل سلطنتی و یا چیدن مبل استیل، اولین چیزی که باید ملاک شما قرار بگیرد، فضا و مساحت است، نوع دکوراسیون کل خانه و نقطه کانونی و مرکزی آن فضا. نکته بعدی تعداد مبل هایی است که در سرویس شما تولید شده اند. مثلا چیدمان مبل سلطنتی نه نفره، تا حدودی می تواند با چیدمان مبل سلطنتی هفت نفره متفاوت باشد. البته خیلی جزئی.
چیدمان مبل سلطنتی با توجه به مواردی که گفتیم کار چندان سخت و پیچیده ای نیست و کمی خلاقیت و هوشمندی و قدرت تخیل لازم است تا خیلی راحت بتوان چیدمان خوبی را در نهایت شاهد بود.
حتی در صورت وجود دو دست مبل مثلا استیل و راحتی، با کمی هنرمندی می توانید، چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم را به بهترین وجه ممکن پیاده سازید.

چیدن مبل استیل

نحوه چیدمان مبل سلطنتی ۹ نفره

اکثر سرویس های مبل استیل و سلطنتی در تعداد ۹ نفره تولید می شوند. که عبارتند از دو کاناپه ۳ و ۲ نفره، دو مبل دسته دار تک و دو مبل بدون دسته که معمولا برای نشستن میزبان استفاده می شود. چیدمان مبل سلطنتی بیشتر برای فضاهای خیلی رسمی و لاکچری کاربرد دارد.
مبل سلطنتی از چوب و پارچه و فوم درست شده است اما معمولا چوب مورد استفاده در این سرویس ها از جنس چوب های بسیار مقاوم و گرانقیمت خواهد بود. بر روی قسمت های چوبی مبل، انواع کنده کاری و منبت کاری را مشاهده خواهید کرد چه به شکل تاج و چه به شکل طراحی های روی پایه ها و دسته مبل ها.
سرویس های سلطنتی هم به انواع مختلفی از نظر طراحی تقسیم می شوند که البته بحث امروز ما نیستند.

برای چیدمان مبل سطنتی در تعداد نه نفره، همانطور که قبلا هم اشاره کردیم باید نقطه اصلی و مرکزی سالن و اتاق خود را پیدا کنید. معمولا این نقطه برای سالن های پذیرایی رسمی، ضلع بالایی و اصلی اتاق که طول بیشتری دارد، می باشد. نکته مهم این است که همواره فاصله بین مبل ها را رعایت کنید. مثلا آنقدر از هم دور نچینید که شکل مجموعه بودن خود را از دست بدهند و افراد برای صحبت کردن مجبور شوند فریاد بزنند، و از طرفی آنقدرها هم نزدیک نباشد که اتاق تان بیشتر شبیه گالری های مبل به نظر برسد!

چیدن مبل سلطنتی

چیزی که حتما و دوباره بر آنها تاکید داریم، این است که چیدمان مبل سلطنتی در خانه کوچک، آن هم به تعداد ۹ نفره بسیار کار سختی خواهد بود و بهتر است قبل از خرید حتما فضای خود را در نظر داشته باشید. زیرا در فضاهای کوچک مجبور خواهید شد که مبل ها را فشرده در کنار هم بچینید و وجود میزهای عسلی و میز وسط هم کاملا جلو رفت و آمد شما را خواهند گرفت. مبل ها نه تنها جلوه ای نخواهند داشت بلکه ممکن است در حین رفت و آمد صدمه و ضربه هم ببینید.
شما با توجه به شکل و مساحت اتاق خود می توانید چیدمان مبل سلطنتی را به اشکال، مربعی، نیم دایره، قرینه، ال مانند، و … داشته باشید. مواردی که در مورد مبل سلطنتی ذکر شد را می توانید در ارتباط با چیدمان مبل استیل نه نفره، هم به کار ببندید. زیرا این دو نوع مبل تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند.

چیدمان مبل سلطنتی و استیل ۹ نفره، به شکل مربعی:

چیدمان مبل سلطنتی در پذیرایی مربع، می تواند به شکل مربعی هم صورت بگیرد. سالن ها و فضاهای مربع شکل، فضاهایی استاندارد به حساب می آیند.
برای چیدمان مربعی شکل؛ بهتر است یک فرش دوازده متری را در وسط اتاق پهن کنید. مبل ۳ نفره را در بالای فرش و به عبارتی سر اتاق، مبل ۲ نفره را درست روبروی آن و قسمت پایین، و سپس مبل های تک نفره و صندلی های میزبان را نیز به شکل قرینه، بین این دو کاناپه قرار دهید. میزهای عسلی را هم می توانید بین مبل های تک نفره و صندلی های میزبان بگذارید و به این ترتیب فضا را کمی تغییر دهید.

چیدمان مبل سلطنتی هفت نفره

چیدمان مبل استیل و یا سلطنتی به شکل گرد:

چیدمان مبل استیل در پذیرایی مربع، ( همینطور مبل سلطنتی) می تواند به شکل گرد هم اتفاق بیفتد. یکی از بهترین چیدمانها همین نوع می باشد. بخصوص اگر نقطه ای هم در آن فضا مرکزیت به اتاق بخشیده باشد مانند شومینه. چیدمان گرد، چیدمانی دلنشین و خوش منظره است. حتی می توانید چیدمان مبل سلطنتی خود را به شکل نیم دایره هم انجام دهید . یعنی گرد کامل را به دو نیم دایره تقسیم کرده و این دو نیم دایره را روبروی یکدیگر قرار دهید. البته این نوع از چیدمان زمانی قابلیت اجرایی شدن دارد که سالن شما به حد کافی بزرگ باشد.
چیدمان گرد و نیم دایره به افراد اجازه می دهد که کاملا در تیررس یکدیگر باشند و برای هم صحبتی نیازی به جابه‌جایی و یا چرخاندن سر نداشته باشند.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی ال شکل:

یکی دیگر از مدل هایی که برای چیدمان مبل سلطنتی و یا استیل می توانید استفاده کنید، چیدمان ال شکل است که در سالن هایی به شکل ال هم از آن می توان بهره برد. این نوع از چیدمان خیلی ساده است.
در راستای فرشی که پهن کرده اید، کاناپه ۳ نفره را در یک قسمت و کاناپه ۲نفره را در کنار آن البته با زاویه نود درجه قرار دهید. سوی دیگر و درست روبروی کاناپه ۲ نفره می توانید از یک مبل تک نفره یا صندلی میزبان استفاده کنید. میزهای عسلی را هم به شکل جمع شده در یک قسمت قرار دهید و میز وسط را هم دقیقا وسط بگذارید.
به طور کلی با توجه به اینکه در سالن های ال شکل، یکی از اضلاع از دیگری بزرگتر است، بهتر است با همین متدی که گفتیم مبل های استیل و سلطنتی خود را بچینید. یعنی یک ضلع مجموعه سرویس شما، بزرگتر از ضلع دیگر باشد.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی

چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل، می تواند به شکل قرینه و دوبه دو یی باشد و به شکل یک مستطیل بسته با توجه به شکل اتاق و هم می توانید به شکل یک مستطیل باز، آن را طراحی کنید. مورد دوم در صورتی که در قسمت باز سرویس شما وسیله به عنوان نقطه مرکزی وجود داشته باشد، بهتر می تواند جواب دهد.
چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل شکل، می تواند به نوع خلاقیت خودتان هم برگردد. می توانید با جابه‌جایی های مکرر، بهترین فرمی که می توانید برای اتاق خود داشته باشید را پیدا کنید.

مبل های استیل و سلطنتی ۱۲ نفره را چطور بچینیم؟

چیدمان مبل سلطنتی ۱۲ نفره، به دلیل بالا بودن تعداد مبل ها شاید کمی سخت تر باشد اما به طور حتم کسانی که این نوع از مبل ها را خریداری می کنند، سالن های بزرگ پذیرایی هم در اختیار خواهند داشت و به این ترتیب قدرت مانور بیشتری را هم دارند.
مبل های ۱۲ نفره معمولا از یک کاناپه ۳ نفره، ۷ عدد مبل تک نفره، دو صندلی میزبان، و یک جلو مبلی تشکیل شده است. به هر ترتیب کاناپه ۳ نفره در اولویت قرارگیری است و شما با توجه به جایگذاری کاناپه است که می توانید تکلیف مابقی مبل ها را روشن کنید.
می توانید آنها را به شکل کاملا گرد بچینید که خاصیت قرینگی تقریبا در آنها به چشم بخورد و یا می توانید به شکل نامنظم آنها را در کنار هم قرار دهید.

چیدمان مبل استیل و راحتی کنار هم
نکته ای باید در رابطه با چیدمان مبل استیل در پذیرایی، عنوان کنیم این است که اگر تعداد مبل های شما از ۷ نفره بیشتر می باشد(۹ و۱۲ نفره) لازم نیست حتما همه مبل ها را در یک مکان و کنار هم قرار دهید.
میتوانید یک یا دو عدد از مبل ها را در قسمت های دیگر خانه به شکل دو نفره هم استفاده کنید و زیبایی و جلوه آن بخش از خانه را هم بیشتر کنید.

نکات متفرقه در ارتباط با چیدمان مبل استیل

اگر در چیدمان مبل سلطنتی و استیل خود از وسایل دیگر مانند تلویزیون و بوفه هم استفاده کنید، تنوع خوبی به چیدمان خود خواهید داد. البته بهتر است که وسایل دیگر منزل بین اجزای سرویس مبل شما فاصله نیندازد.
مثلا در چیدمان مبل سلطنتی و بوفه، بوفه را می توانید در کناره ها و با کمی فاصله به شکل کج و اریب قرار دهید و یا اگر کنسول دارید در پشت مبل های تک نفره با فاصله مناسب برای رفت و آمد، قرار دهید.

چیدمان مبل سلطنتی و تلویزیون، با هم می تواند در مواقعی که فضای خانه به حد کافی بزرگ نیست و نمی‌توان اتاق نشیمن را از اتاق پذیرایی جدا کرد، اتفاق بیفتد. اگر اینطور بود، نحوه چیدن مبل ها به محل قرارگیری تلویزیون برمیگردد. در حقیقت باید تلویزیون را در نقطه مرکزی چیدمان قرار دهید.
حتی می توانید در مواقعی مبل استیل یا سلطنتی خود را با مبل های راحتی هم بچینید. چیدمان مبل استیل با راحتی، می تواند هم به شکل مجزا اما با فاصله کم اتفاق بیفتد و هم می تواند به شکل ترکیبی اما با فاصله زیاد صورت بگیرد.

منظور اینکه می توانید سرویس مبل استیل خود را به شکل بسته چیده (مربع، مستطیل و یا گرد کامل) در مجاورت آن مبل های راحتی خود را به شکل پشت یا با زوایه نود درجه نسبت به مبل های سلطنتی، بچینید. همچنین می توانید مبل های استیل خود را به شکل باز و نیم دایره یا مستطیل باز، بچینید و با فاصله ای مناسب و کمی زیاد، شروع به چیدن مبل های راحتی خود، درست روبروی آنها کنید.

کلام آخر:

چیدمان مبل ها چه از نوع استیل باشند و چه از نوع راحتی، کار خیلی سختی نیست. فقط کافیست کمی مدل های مختلف را امتحان کنید و آنچه که از نظر بصری برای شما و اطرافیانتان خوشایند باشد، به طور حتم چیدمان خوبی است.
مهم این است که فضای در اختیار شما با ابعاد و تعداد وسایل شما هماهنگی داشته باشد.

به این مقاله چند ستاره می‌دین؟
[ ۱ رای - مجموع امتیاز: ۵ ]
نوشتهٔ پیشین
چیدمان مبل ال
نوشتهٔ بعدی
نحوه چیدمان مبل چستر

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست