نجاری در تعمیرات مبل

راهنمای جامع نجاری در تعمیرات مبل

⏱️ خواندن این مطلب ۱۱ دقیقه زمان میبرد

نجاری در تعمیرات مبل چگونه است؟

استفاده از مبلمان، به دلیل فراگیر شدن از حالت اشرافی و پر زرق و برق خودش خارج شده و به نوعی عمومیت پیدا کرده و یکی از وسایل مورد نیاز و ضروری برای داخل خانه محسوب می شود. دیگر زمانی که مبلمان را فقط برای مهمانی ها و پذیرایی از افراد خاص، در نظر گرفته می شده و مورد استفاده قرار می گرفته، تمام شده است.

نشست و برخاست مداوم روی زمین، ضرری جز آسیب به مفاصل زانو نخواهد داشت. برای همین است که در حال حاضر در بسیاری از خانه ها، لااقل یک دست مبلمان از نوع راحتی هم که شده، پیدا می شود. در این میان سؤالی بعد از مدتی استفاده از مبلمان پیش می آید، این است که مبلم را تعمیر کنم یا تعویض کدام راه بهتری است.

اینکه بعد از چند سال استفاده از مبل هایمان آنها را از رده خارج کنیم و به هر ترتیب که شده مبلمانی جدید خریداری کنیم و یا نه؟ اگر هنوز امکان استفاده وجود دارد از آنها استفاده کنیم؟ پس تکلیف یکنواختی و دلزدگی از یک دست مبلی که چند سال است جلو چشمان ماست چه می شود؟ یا اگر دچار آسیب و مشکل باشد چطور؟
تعمیر مبلمان ؛ همان خدماتی که گروه مبلمان خانه شیک از خود ارائه می دهد، دقیقا پاسخ مثبتی است به سؤال هایی که پرسیده شد.

خدمات خانه شیک در ارتباط با تعمیر و نجاری مبلمان:

خانه شیک با تجربه بالا در ارائه انواع خدمات تعمیر و رویه کوبی مبلمان ، و استفاده از متخصصان ماهر در این زمینه، می تواند گزینه خوبی برای شمایی باشد که نمی دانیدمبل خود را تعمیر یا تعویض کنید!
حق دارید نگران نتیجه دلخواه باشید. اینکه بعد از مدتی صبر و حوصله، آیا مبل تعمیر و تغییر پیدا کرده همانی خواهد بود که شما انتظارش را داشتید؟ آیا مشکلات مبل شما کاملا مرتفع خواهد شد؟ آیا هزینه ایی که در بابت این مسئله متقبل می شوید ارزش تعمیر مبلمان را داشته یا نه؟
اما تعمیرات مبل خانه شیک توانسته است در مدت فعالیت خود، رضایت مشتریان خود را بابت همه این نگرانی ها، جلب نماید.

 

شکستگی چوب مبل

شکستگی چوب مبل و نحوه تعمیر آن :

طراحی مبلمان کلاسیک و یا سلطنتی و برخی مبل های راحتی به گونه ای است که در آنها استفاده از چوب وجود دارد. وقتی قسمت اعظم بخش های کاربردی و تزئیناتی یک مبل را چوب در برگرفته باشد، حتی اگر بهترین چوب مبل ، در آن به کار رفته باشد، به مرور زمان آسیب به این بخش ها چه در اثر استفاده مکرر و چه به دلیل جا به جایی و حوادث، امری عادی و گریزناپذیر می باشد.

بعضی افراد زمانی که با مسئله آسیب و شکستگی چوب مبل و یا اقداماتی نظیر نجاری مبلمان روبرو می شوند دچار شک و دودلی می شوند که مبل خانه خود را عوض کرده یا تعمیر کنند کدام مقدم تر و عقلانی تر است؟

خانه شیک در اینجا برای شما پیشنهادی دارد. شما می توانید با مجموعه ما تماس بگیرید. شرکت در سریعترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما، کارشناس مربوطه را اعزام می کند. بعد از بررسی و مشاهده مبل از نزدیک، توسط استادکار، به شما در ارتباط با اینکه شکستگی و آسیب به چوب مبل در چه حد و اندازه ای است و آیا می توان آن را مثل روز اول کرد، پاسخ خواهد داد.

اما در اکثر قریب به اتفاق موارد؛ مجموعه خانه شیک توانسته است با بهترین شیوه ها و روش ها، مبل آسیب دیده از نظر چوب (چه در داخل بدنه مبل و چه در دسته و پایه و تاج ها) را با کیفیتی مطلوب، دوباره قابل استفاده نماید.

 

نحوه تعمیر شکستگی ها به عواملی چون محل شکستگی، ابعاد و حجم شکستگی و جنس خود چوب و نوع مبلمان بستگی دارد. یکی از انواع شکستگی های رایج کنده شدن یا لق شدن پایه ها است که به دلیل جا به جایی بد و یا گذاشتن اجسام سنگین بر روی مبل بوجود می آید. این لقی و یا کنده شدن را معمولا با چسب
چوب می توان درست کرد. اما روش هایی مثل میله های نگهدارنده و سوپاپ و بلاک هم وجود دارند که البته به کار گیری هریک از این روش ها بستگی به محلی است که دچار شکستگی شده است.
در نظر داشته باشید که برای تعمیر شکستگی ها بهتر است زودتر اقدام کنید تا اوضاع مبل شما وخیم تر نشود. در مواردی که با شکستگی چوب مبل تان مواجه می شوید؛ فقط یک جواب خواهید داشت. تعمیر مبل…

 

تعویض فوم مبل

تعویض فوم مبل، یکی دیگر از خدمات تعمیر مبلمان خانه شیک:

یکی از تجهیزاتی که در حین ساخت مبل از آنها استفاده می شود، فوم یا اسفنج ها هستند. فوم ها به عنوان تشک مبل بهکار می روند و احساس آرامشی که در حین نشستن از مبل دریافت می کنیم، بستگی به جنس و نوع و ضخامت همین فوم ها دارد.

اسفنج ها همان ابر معمولی هستند اما فوم موادی از جنس ترکیبات شیمیایی اند که بسته به شرایط تشکیل و نحوه تولیدشان به دو نوع فوم سرد و فوم گرم تقسیم می شوند.
چون تشک اغلب مبل ها از فوم ساخته می شود و این قسمت هم به دلیل استفاده زیاد و نشستن بر روی آنها، معمولا زودتر از بقیه قسمت های مبل مشکل دار میشوند. یا دچار گودافتادگی می شوند و یا به صدا می افتند.

تعویض فوم مبل یکی از مهمترین قسمت های تعمیر مبل می باشد. البته اگر قرار باشد بین تعمیر مبل یا خرید مبل، در صورت لزوم تعویض فوم، یکی را انتخاب کنید، بهتر است در صورتی تعمیر مبل را بخواهید که کلاف مبل یا همان اسکلت اصلی مبل دچار صدمه و آسیب جدی نشده باشد. زیرا هزینه نجاری مبل در این حالت به صرفه نیست و ممکن است مبل حتی بعد از تعمیرات هم برای استفاده خیلی ایده آل نباشد.

 

تعمیر نشیمن مبل

تعمیر نشیمن مبل چگونه است؟

در قسمت قبل گفتیم که اصلی ترین قسمت مبل، بعد از کلاف، قرارگیری فوم ها و ایجاد نشیمن خوب و راحت برای مبل است. اتفاقا بیشترین فرسودگی را هم همین قسمت خواهد داشت. معمولا در کاناپه ها، چه دونفره و چه سه نفره ، به مرور زمان فرورفتگی هایی در همین قسمت پدید می آید که هم ظاهر مبل را تغییر می دهد و بد جلوه می کند و هم نشستن بر روی آن را مشکل و نامطلوب می سازد.

گاهی اوقات هم خبری از گودافتادگی و سر و صدا نیست و فقط ممکن است پارچه و رویه مبل، دچار فرسودگی یا کثیفی و از بین رفتگی شده باشد. در حالت اول تشک نشیمن باید کاملا تعویض شود ولی در حالت دوم فقط احتیاج به تعویض رویه و تغییر پارچه مبل است.

اگر مبل شما دارای فنر هم باشد که معمولا در اینصورت زودتر دچار اشکال می شوند، باز هم می شود با تغییر فنر و بهبود آن مبل شما را تعمیر کرد.
به هر حال اگر مبل شما آن راحتی و دلچسبی که در روزهای ابتدایی داشت را دیگر ندارد و شما بین تعمیر مبل یا خرید مبل مردد هستید، گزینه خدمات خانه شیک را برای راهنمایی خود حتما انتخاب کنید. کارشناسان مجموعه خانه شیک شما را در این ارتباط راهنمایی خواهند کرد و می توانید به جواب سؤال خود برسید.

 

هزینه نجاری مبل به چه چیزهایی بستگی دارد؟

نجاری مبل حرفه ای و مهارتی است که در آن قسمت های از دست رفته و آسیب دیده مبل خود را میتوانید به یک یا چند نجار ماهر سپرده و با توجه به میزان آسیب و تعمیری که مبل شما دارد، توسط چندین نفر که هر کدام در کارگاه مخصوص نجاری مشغول به بازسازی قسمت خاصی از مبل می باشند، تعمیر می شود.

با توجه به حجم کاری که قسمت های چوب مبل شما می طلبد و همچنین میزان ظریف کاری هایی که در قسمت های مانند تاج و یا دسته ها، لازم است، هزینه نجاری مبل ممکن است متفاوت باشد.
اگر علاقمند به یادگیری نجاری مبلمان هستید، می توانید ویدئو زیر را ملاحظه بفرمایید و بیشتر با این تخصص آشنا شوید.

نجاری انواع مبل در خانه شیک:

خانه شیک می تواند به آسانی انواع مبلمان شما را، اگر نیاز به خدمات نجاری و تعمیر چوب داشته باشد، تعمیر و تحویل شما بدهد.

نجاری مبل راحتی:

قسمت های چوبی در مبلمان راحتی معمولا کمتر از انواع دیگر می باشد. ممکن است فقط به پایه های مبل ختم شود. اما اگر کلاف مبل هم دچار تغییرات شده باشد امکان تعمیر آن وجود دارد.

نجاری مبل استیل:

مبلمان استیل به دلیل استفاده زیاد انواع چوب هم درکلاف؛ هم در پایه ها و دسته ها و تاج، بیشترین درخواست نجاری را معمولا دارند.

نجاری مبل چستر:

اسکلت اصلی مبل پرطرفدار چستر هم ؛ الوارها و قطعات چوبی تشکیل داده اند. پس بیشترین میزان نجاری در مبل چستر متعلق به این قسمت ها است.
خانه شیک نجاری انواع دیگر مبل ها را هم بر عهده می گیرد. با حمل و نقلی رایگان و کیفیتی برتر.

به این مقاله چند ستاره می‌دین؟
[ ۱ رای - مجموع امتیاز: ۵ ]
نوشتهٔ پیشین
تعمیر مبل یا خرید مبل؟
نوشتهٔ بعدی
تعمیرات شکستگی مبل

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست